KINEZIOLÓGIA,GYERMEK KINEZIOLÓGIA ,TE TUDOD, HOGY HOGYAN SEGÍTHET NEKED IS?
YOUTUBE CSATORNÁNKON TOVÁBBI ÉRDEKESSÉGEKET, INFORMÁCIÓKAT TALÁLSZ !
Mégis, mit mondhatnék neki?
Kérdezik gyakran a szülők, megjegyezve, hogy szinte még ők sem tudnak semmit a kineziológiáról, akkor hogyan tudnák elmagyarázni a gyereknek, hogy hová mennek.
Néhány ötlet, hogy mit mondj a gyereknek
-
- Ülj le egy kicsit a gyermekeddel, hogy nyugodt körülmények között beszéljetek. Gyakran akkor kerül csak szó a problémákról, amikor egyébként is feszültek vagyunk. Ilyenkor a gyerek még akkor is ellenállással fogadhatja javaslatainkat, ha egyébként segítségre volna szüksége.
- Mondd el neki higgadt hangnemben, hogy te milyen problémákat látsz a viselkedésében, tanulásában, kapcsolataiban, és ezek hogyan nehezíthetik meg a gyerkőc életét.
- Mesélj arról, hogy van mód, hogy segítséget kapjon a megoldásban. Mondd el neki azt is, hogy ismersz valakit, aki segíthet neki ebben.
- Végül kérdezd meg, hogy szeretne-e segítséget kapni. Ha a válasz igen, már kereshetsz is, hogy időpontot egyeztessünk.
Mi van, ha a gyerek nem akar segítséget kapni?
Ez gyakran arra utal, hogy ő nem igazán érzi azt problémának, amit a szülő problémának lát. Ilyenkor nagyon hasznos, ha a szülő jön oldásra, és vele dolgozunk azon, hogy jobban el tudja fogadni a gyermekét olyannak, amilyen. A képességeivel, a nehézségeivel, jó és rossz tulajdonságaival egyaránt.
Mi történik a kineziológusnál – gyereknyelven
Ha a gyermek megkérdez, hogy mi fog történni az oldáson, akkor pedig ezt mondhatod neki: A kineziológus kezelés során az izmok tesztelésén keresztül “beszélget” a testeddel. Majd olyan “játékokat” játszotok, olyan gyakorlatokat végeztek, amelyektől jobban érzed majd magad, így jobban látod, hogy mit kellene ahhoz tenned, hogy a nehézségeid jó irányban változhassanak.
Milyen problémákon segíthet a kineziológia a gyerekeknél?
- Önbizalom hiány, önértékelési problémák
- Tanulási nehézségek: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia
- Beilleszkedési zavarok
- Hiperaktivitás
- Bölcsödébe, óvodába beszoktatás
- Éjszakai félelmek, szorongások
- Bepisilés, széklet problémák
- Körömrágás, ujjszopás
- Meghatározhatatlan félelmek
- Evési zavarok
- Megfelelési problémák
- Sikertelenség
- Válsághelyzetek feldolgozása (válás, haláleset, baleset)
- Viselkedési zavarok: verekedős, félrehúzódós, mindig baleset éri stb.
Szülői részvétel
Az érzelmi vagy fizikai problémával küzdő gyermek természetesen rendelkezik saját, hozott problémákkal, ám az alábbi esetekben a szülői minta okozza a gyermek problémáját, mert a gyermek másolva tanul és tünetei tükrözik a szülők feszültségeit:
- párkapcsolati probléma a szülők között, mert ez esetben képtelenek megfelelő figyelmet fordítani gyermekükre
- eltitkolt vagy nem tudomásul vett konfliktusok esetén előfordulhat, hogy a gyermek betegsége a nagyobb családi bajokról vonja el a figyelmet, így a család látszólagos egysége megmaradhat
- szülői önbizalom hiány
- szülő konfliktusa saját szüleivel
- szülő munkahelyi problémái
- szülők idegeskedései
- a szülői nyugalom és bizalom megteremtésének a hiánya
- szülői gyengeség esetén a gyermek megpróbál segíteni a szüleinek, ezért a problémák egy részét magára veszi.
- A gyermekek kineziológiai kezelése egyre szélesebb körben kezd elterjedni Magyarországon. A nyugat-európai országokban persze továbbra is jellemzőbb, hogy a bölcsődei, az óvodai és az iskolai nevelés részeként megjelenik a kineziológia. Ez a mozgáson alapuló, képesség- és személyiségfejlesztő módszer gyengéden, ugyanakkor szórakoztatva segíti a gyerekeket abban, hogy a testük és a belső énjük közötti természetes kapcsolatot fenntartsák, erősítsék.
- A gyakorlatban ezt úgy kell elképzelni, hogy a gyerekek reggelente vagy az tanórák elején elvégeznek egy pár perces gyakorlatot. Ebben stresszoldó légzéstechnikákat végeznek, egyszerű, mozgásos gyakorlattal összehangolják a bal-jobb agyfélteke működését, meridián pontokat masszíroznak, s mindezt játékosan, énekelve vagy mondókázva.
- A gyermekek természetüknél fogva képesek a ráhangolódásra. Az ébren töltött idejük nagy részében különböző szerepeket játszanak, behelyettesítik magukat mások élethelyzetébe. Ebből következik, hogy sajnos gyakran a negatív érzéseket, ki nem mondott félelmeket is magukra veszik. Akár úgy is, hogy mi felnőttek ezt észre sem vesszük. Amit látunk, az már csak a következménye az egyensúlytalanságnak. Feltűnik, hogy a gyerek nem tud este elaludni, bepisil éjszaka, nem játszik a barátaival, visszavonul vagy éppen ellenkezőleg, hisztis, kezelhetetlen lesz.
A kezelést végzi:
Nagy Judit
Kineziológus, Gyermek Kineziológus, Gyermek Pszichológiai konzulens, Természetgyógyász
Bejelentkezés: +36-70-40-99-333
Helyszín: 2234 Irinyi köz 22.
További infók: ITT
A kezelés ideje a gyermek korától és állapotától függően tapasztalatok alapján 1-2 óra között változik.
Nálunk teljesen speciálisan személyre szabottak a kezelések, egészen másképp működik, mint általában a többi terapeutánál, ezért ennek megfelelően alakítottuk ki az árazást is.
Az ár a kezelés idejével arányosan változik!
(Érvényes visszavonásig. )
Hozzánk nem kell évekig járni! Tapasztalatok alapján egy adott probléma 3-5 alkalom után megoldódik!